Pasta do zębów nie tylko jest niezbędna da higieny naszej jamy ustnej, ale też ma wiele zastosowań w sprzątaniu. Oto kilka z nich:

  1. Radosna twórczość dziecka często nie zna granic. I dobrze! Jednak marker na drewnianych meblach przeszkadza nam i denerwuje oczy. Zamiast zasłaniać ślady serwetą albo innym przedmiotem nałóż pastę do zębów i pocieraj ściereczką. Zabrudzone kredkami ściany również w ten sposób możesz uratować. Pamiętaj, aby na koniec zmyć pastę wodą.

  1. Pasta do zębów przydaje się również podczas czyszczenia termosu. Na samym dnie osadza się często brud, trudny do usunięcia ze względu na kształt, długość i szerokość termosu. Dobrym patentem jest wlanie do termosu ciepłej wody, wciśnięcia do niego pasty, zakręcenie, a następnie kilkukrotne wstrząśniecie nim. Powinno pomóc w pozbyciu się osadu.

  1. Często zarysowane buty – zarówno zwykłe szpilki, jak i ciężkie skórzane buty – można uratować za pomocą właśnie pasty do mycia zębów. Wystarczy wycisnąć niewielką ilość pasty na obuwie, wetrzeć ją delikatnie miękką ścierką w powierzchnie. Resztkę pasty należy zetrzeć wilgotną ścierką.

  1. Pastą do zębów możesz również polerować srebro. Należy pamiętać jednak, aby po czyszczeniu, dokładnie umyć przedmiot i wytrzeć go na sucho ścierką. Idealna wydaje się ona również do czyszczenia armatury łazienkowej i kuchennej. Będzie lśnić jak nowa, gdy do jej czyszczenia użyjesz pasty!

  1. Czyszczenie żelazka – pastą wyczyścisz osad ze stopy żelazka.

  1. Idealnie nada się ona również do wyczyszczenia plastikowych pojemników i pozbycia nieprzyjemnych zapachów. Należy umyć je pastą do zębów, następnie płynem do mycia naczyń, a na koniec dokładnie wypłukać.

  1. Kolejnym, niezwykłym zastosowaniem pasty do mycia zębów jest wyczyszczenie białych trampek oraz podeszwy butów. Wyszorowane nią buty będą wyglądać jak nowe!

Tak samo jak podczas stosowania każdego środka czystości, tak z pastą do mycia zębów również należy zachować ostrożność. Nie wykorzystuj go w podany przez nas sposób bez spróbowania jego działania na małej powierzchni.